0212 343 0 342 info@egcenerji.com
 

Enerji Çözümleri

EGC Enerji, FT8® Mobilepac® mobil gaz tribünlerinden oluşan kiralama filosu ile dünyanın her yerine maliyeti düşük, etkinliği yüksek güvenilir enerji sağlamaktadır. Afet yardımları, tamamlayıcı ek kapasite sunma, mevsimsel kesintilerden etkilenmeme, programlı veya programsız kesintiler için yedekleme, özel endüstriyel gücü destekleme için geliştirilmiş olan FT8® Mobilepac® ürünü ile EGC Enerji bütün dünyada, taşınabilir anahtar teslimi geçici enerji sistemleri çözümleri sunmaktadır.

FT8® Mobilepac® gaz türbinleri, 30 milyar ABD doları yıllık geliri, dünyada 40.000 çalışanı ile Mitsubishi Heavy Industries, Ltd. iştiraki olan PW Power Systems (PWPS™- eski Pratt&Whitney®) tarafından geliştirilmekte ve üretilmektedir. PWPS™, Pratt&Whitney®’ın benzersiz ve kanıtlanmış uçak motorları teknolojisi ve karmaşık güç sistemleri çözümleri ile enerji üretimi sistemlerinde lider konumda bulunmaktadır. PWPS™’nın dünya çapında, 50 ülkede kurulu 2.000’den fazla endüstriyel gaz türbinleri vardır ve gaz türbinleri tamir, onarım sektöründe üstün başarıları vardır. PWPS™ gaz türbini motor portföyü, gücü 25 MW’dan 120 MW’a kadar olan rekabetçi, verimli ve esnek ürünler sunmaktadır. EGC Energy’nın kiralamaya sunduğu FT8® Mobilepac® gaz türbinleri bu anlamda 30 yıllık bir teknolojinin ürünüdür. 25 MW gücü ile her biri ufak bir ilçeyi rahatça aydınlatabilecek gaz türbinleri, elektrik dağıtım şebekesinin yeterli olmadığı alanlardaki enerji ihtiyacının karşılanmasının yanı sıra özellikle deprem, sel, heyelan, çığ gibi doğal afet ve acil durumlarda kullanılmak üzere hızlı ve güvenilir enerji sağlamak için tasarlanmıştır.

Hemen gönderim için hazır olan ve otoyol uyumlu mobil ünitelerin, deniz veya havayolları ile tüm dünyaya anında ulaşım kolaylığı bulunmaktadır. Çevreye uyumlu tasarımı ile gidilen bölgede bir günden az sürede kurulum ile hemen enerji üretimine başlamak FT8® Mobilepac® gaz türbinleri ile mümkündür. Uzaktan çalıştırma olanağı bulunan gaz türbinleri acil durum enerji pazarı için yüksek kaliteli, güvenilir, hızlı çözümler sunmaktadır. Yakıt esnekliği avantajına sahip Mobilepac® gaz türbinleri, ayrıca 7,6x18,3 mt boyutları ile sektördeki en küçük kaplama alanına sahiptir. Bu Mobilepac®’in hemen hemen her yere kurulmasını imkân sağlamaktadır. Kurulacak alanda çok az bir ön hazırlıkla, temel atmaya gerek kalmadan veya beton yastıklar olmadan hızlı kurulum yapılabilmektedir. Hemen gönderim için hazır olan ve otoyol uyumlu mobil ünitelerin, kara, deniz veya havayolları ile dünyanın herhangi bir yerine 24 saat içinde ulaşım kolaylığı bulunmaktadır. Ayrıca mobil tribünler daha az emisyon ürettikleri için çevreye duyarlı ürünlerdir.

Uzaktan çalıştırma olanağı bulunan Mobilepac® gaz türbinleri hemen dağıtım yapılmaya hazır iki adet treylerden oluşur. İlk treyler gaz türbini, jeneratör, egzoz kolektörü, difüzör ve motor yağlama sistemi içerir. İkinci treyler, 15 kV şalt, kontrol sistemi, operasyon paneli, koruma röleleri, pil ve şarj cihazı, motor kontrol merkezi ve hidrolik başlangıç paketi taşımaktadır.

Daha önceden hazırlanmış Mobilepac® gaz türbinleri gidilen herhangi bir bölgede bir günden az sürede kurulum ile hemen enerji üretimine başlayabilir.

Avantajlar

 

> Hızlı Acil Enerji Üretimi 
> Tam Kurulum, Anahtar Teslimi
> Sürekli 25 Mw Enerji Üretimi (Küçük Bir Kasabayı Aydınlatmaya Yeterli)
> Kolay ve Hızlı Kurulum İle Bir Gün İçinde Acil Enerji Üretimi (Hazır Alanda)
> Çevre Uyumlu
> 2x Treyler Sistemi ve Boyutları İle Küçük Alan İhtiyacı (Yer Bilinçli Tasarım) 
> Otoyol Uyumlu 
> Kara, Deniz veya Havayolu İle Tüm Dünyaya Dağıtım (24 Saat İçinde)
> Yakıt Esnekliği (Çift Yakıtlı / Sıvı veya Gaz)
> Frekans Esnekliği (Çift Frekanslı / 50 veya 60 Hertz)
> Opsiyonel Toparlanma Yeteneği 
> Üç Noktadan Desteği ve Yapısal Sağlamlığı İle Aynı Hizada Olma
> Uzaktan Çalıştırma, İzleme
> Tam İşletim ve Bakım Desteği 

 

Ürün Özellikleri
 
Çıkış (kW)
2500
Baz Motor
FT8®
Treyler Sayısı
2
Kurulum
8 Saat(Site Hazır İse)
Ses
1 metrede 95 dBA
NOx / CO
50 mg / 100 m3
Şebeke
50 veya 60 Hertz
Yakıt
Sıvı veya Gaz
Detaylı ürün özellikleri istemek için lütfen bizimle iletişime geçin, sizlere hizmet vermek bizi memnun edecektir.